כשהקבלה מדברת אליכם, אתם רוצים לחגוג את זה לפחות פעם בשנה

לאנשים שמתעניינים בקבלה, גם אם לא הפכו אותה לדרך חיים – יש ערב אחד שמחבר אותם יחד עם עוד כמה אלפי אנשים – לחוויה שמרימה להם את השנה. זה קורה עכשיו, ומי שלא משריין מקום – שיקום.

אלו מבינינו שמבינים שהקבלה היא 'תוספת' רלוונטית המאפשרת לנו לכוון טוב יותר את חיי היומיום שלנו, יודעים שפעם בשנה קורה משהו גדול בגני התערוכה בתל אביב. כ-6,000 איש מרחבי העולם מגיעים לכנס "קבלה לעם" העולמי, ל"פסטיבל חיבור" חוצה ימים ויבשות, חוצה עדות ואמונות, שנמשך שלושה ימים ברצף, ויוצאים עם "דלק" שאי אפשר לקנות באף סניף של Yellow. וחוץ מזה יש גם אוכל טוב, הופעה של ארקדי דוכין והרבה חום אנושי.

להעלות כל שאלה שמטרידה אותך, בפני המקובל ד"ר מיכאל לייטמן

מתן יעקובי, קיבוצניק במקור, מגיע לכנס פשוט כי זה מסדר לו את הראש ועונה על דברים שמטרידים אותו ברמה היומיומית, "בערב החוויתי ניתנת האפשרות לשאול את הרב ד"ר מיכאל לייטמן כל שאלה שעולה בך, בשנה שעברה היה עניין שהטריד אותי מראש השנה בערך, וממש לא ידעתי מה לעשות. האמת שאפילו לא תכננתי לשאול את זה, אבל אז ראיתי שהכול ככה זורם פתוח, והרגשתי נוח, הרמתי את היד והרב נתן לי תושבה שפתחה לי פלונטר רציני, אני עד היום מרוצה מהתשובה שלו, שישבה לי בול".

 

ערב אחד שמשאיר אותנו מחוברים כל השנה

"אני מודה שמצד אחד אני מאוד נמשך לחכמה העמוקה הזאת, שגם תורמת לי מאד ברמה המקצועית והיצירתית שלי כמוזיקאי", מספר יניב, בן 27 מרמת השרון, "אבל אורח החיים הדינמי שלי לא מאפשר לי להתמסר ללימודים ברמה היומיומית. אני די מקנא באנשים שמצליחים לעשות את זה ולהיות נוכחים בכל שיעור. יחד עם זאת, את האירוע השנתי של "קבלה לעם" אין מצב שאני מפספס!" הוא ממשיך בחיוך, "ולא רק שאני מתארגן מראש על הימים שאהיה בהם בכנס, אני גם תמיד מביא איתי עוד כמה חברים שאני מרגיש שזה יכול לתת להם מה שזה נותן לי, כי מניסיון אני יודע שאת הקשר המיוחד עם חכמת הקבלה והתרומה שלה לחיי, אין מילים שיוכלו להסביר. חייבים לחוות את זה".

 

עניין משפחתי שלא משאיר אותך אדיש…

דפנה ברקוביץ' תושבת רחובות הגיעה לראשונה לקבלה בעקבות הבת שלה, שלומדת כבר מספר שנים, "לא רציתי לבוא, אני לא טיפוס רוחני. אני אדם מאד פרקטי" היא משחזרת, "אבל ראיתי את הניצוץ הזה שזורח בעיניים של הבת שלי מאז שהיא התחילה ללמוד, והייתי חייבת לבוא לבדוק מה מוכרים לה שם בדיוק. כן, אני מודה שבאתי בהתחלה מתוך סקרנות מעורבת בחשד קל, אבל כשהגעתי זה היה מחזה מרהיב, שלא ציפיתי לו. אלפי אנשים, עם פנים מאירות מכל העולם, מכל הדעות והאמונות – באים במטרה אחת, ללמוד להיות ביחד, כי הם מאמינים שפשוט אין דרך אחרת לחיות!". היא לוקחת נשימה עמוקה וממשיכה, "לא יכולתי לאחל לבת שלי מקום טוב יותר, אנשים יותר טובים, ומאז אני שם כל שנה!".

דפנה, יניב ומתן הם כאמור חלק מאלפי מבקרים שלא מוכנים לפספס את המפגש השנתי הזה. מספיק לצפות בסרטון הווידאו שלעיל ולהבין את האפקט שערב אחד יכול להשאיר לנו למשך חודשים ארוכים. החיבוק הגדול, המשפחתי, שמלווה כל מפגש כזה, יכול לכלול גם אתכם. לא תשריינו מקום? ברור שכן. הנה הקישור מגיע:

שריינו לעצמכם מקום בערב של פעם בשנה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *