הסיפור האמיתי: כך "קבלה לעם" משפרת את החיים של אנשים כמוך

הכנסים שלנו

עם מאות אלפי משתתפים ברחבי העולם ופופולריות חסרת תקדים – "קבלה לעם" מעוררת עניין כמעט בכל פלח באוכלוסייה. איך זה קורה ומה הדבר המיוחד הזה שמניע כל כך הרבה אנשים להצטרף, ולאחרים להרים גבה?

כששי לבנת, שחיין בקנה מידה בינלאומי, עמד על המקפצה בתחרות בטוקיו, רגע לפני שזינק אל הבריכה האולימפית, כאשר סביבו אלפי מריעים, התעוררה בו השאלה. כך היא גם התגנבה לליבה של איילה שמואלי, שהיה לה הכול: ארבעה ילדים מוצלחים, חיי נישואים מאושרים לטייס הקרב רם שמואלי (מפקד הטייסת לשעבר), שמנהל כיום רשת ארגונים חברתיים משפיעים ועסק מרוויח מייצור שמן זית אורגני . גם מעמית פלצ'ינסקי השאלה לא הרפתה. מאז אותו בוקר אביבי בלוס אנג'לס, שם הוא חי והתפרנס בהצלחה מאז סיים בהצטיינות את שירותו הקרבי, משהו השתנה ורב הנסתר על הגלוי.

המשותף לשלושתם, ולעוד עשרות כמותם ממגוון קשת החברה הישראלית, היא חיסרון בלתי מוסבר שהתעורר בהם. תחושת ריקנות שצצה פתאום באמצע החיים, ושאלות על המשמעות של כל זה. הם חשו צורך הכרחי בכלים מעשיים שיסייעו להם לצקת תוכן משמעותי בהתנהלות היומיומית שלהם. מדוע התעוררה בהם השאלה? למה היא מתעוררת דווקא עכשיו? התשובה, מסתבר, מופיעה מול עינינו כמו כתובת על הקיר.

החזון: "עולם אחד – משפחה אחת"

העולם שאנו חיים בו שרוי במשבר גלובלי: התא המשפחתי מתפרק, הדיכאון הפך למחלה מס' אחת, האבטלה גואה בצל הרובוטיקה שמשתלטת על חיינו, ורק חסרים לרשימה שלנו הטרור העולמי והאיום הגרעיני.

גם אצלנו ברחוב הישראלי המצב הולך ומחריף: השנאה והפירוד תוססים בין מגזר למגזר, יוקר המחייה מאמיר, המצב הביטחוני בלתי פתיר והשימוש בסמים בקרב הנוער גובר – כל אלה מצביעים על עידן חדש שאנו ניצבים בפניו.

אם עד כה ההתפתחות האנושית הלכה יד ביד עם צמיחת האגו, האדרת האני, צבירת ידע וכוח, הרי שכעת העולם ככפר גלובלי קטן, שבו כולם תלויים בכולם, כולם חשופים וכל תנועה של הפרט משפיעה על הכלל כולו.

חכמת הקבלה חזתה את המהפך הזה כבר לפני 3,800 שנה. כיום אנו נמצאים בעיצומה של תקופה שבה עלינו להתאים את ההתנהלות שלנו לחוקי הטבע "העגול" שמתגלה. חוקים אלה דורשים מאיתנו להפוך מיצורים אגואיסטים, כאלה שרוצים לנצל זה את זה לתועלת עצמית, לחברה שבה כולם פועלים לטובת הכלל. זו הנוסחה שמבדילה בין חיים טובים ומאושרים לחיים עגומים ומלאי ייסורים. כשאנחנו מאוחדים כמו משפחה אחת, כמעט ואין דאגות, ואילו כשכל אחד נאבק על שלו, דוחף במרפקים כדי להרוויח, הוא אולי מצליח, אבל בסוף מתעוררת השאלה: מה הטעם לחיינו?

החזון של "קבלה לעם" הוא להעניק הסברה עולמית ושיטה פרקטית שתעזור לכולנו לבצע שינוי ולבנות חברה שבה כולם מרגישים מאוחדים למרות ההבדלים בינינו. חברה שבה העולם כולו חי ומרגיש כמשפחה אחת אוהבת.

קבלה לעם – מחברים את העולם

"קבלה לעם" הוא ארגון פלורליסטי בינלאומי שמרכזו בישראל, אשר מפיץ ומלמד את חכמת הקבלה לכל אדם ללא הבדל מין, גזע, דת ושפה. הארגון, בראשו הרב ד"ר מיכאל לייטמן, שם לו למטרה לממש את צוואתו של ענק הרוח של המאה העשרים, הרב יהודה אשלג (הידוע בכינויו "בעל הסולם"). הארגון מפיץ את שיטת "בעל הסולם" המעשית, אשר רואה בחיבור בין אנשים פתרון יסודי לבעיות ולאתגרים של ימינו, על ידי מימוש הערך "ואהבת לרעך כמוך".

קבלה לעם

אז איך קורה השינוי?

למרבית האנשים שמגיעים ללימודי חכמת הקבלה אין "תוכניות רוחניות" לחיים, הם אפילו לא תמיד מתכוונים לחפש איזו דרך מיוחדת לחיות בה. ההצלחות או הכישלונות אינם מעניקים להם מענה לצורך במציאת משמעות אמיתית ועמוקה. אלה יכולים להיות רופאים, מדענים, עורכי דין, טייסים, שחקנים, צעירים או מבוגרים, גברים או נשים.

בשלב הראשון האדם נחשף לאפשרות ללמוד קבלה ונמשך ללימוד מתוך תקווה למצוא שם את "הדבר שחסר לו". הלומד מצטרף לקבוצה, לרוב באזור מגוריו ומתחיל בלימוד בסביבה שעוטפת אותו כבר מהרגעים הראשונים בתחושת חמימות בלתי מובנת.

בשלבי הלימוד הראשונים האדם לומד להכיר את הטבע האגואיסטי שמנהל אותו ואת כולנו. הוא מפענח את המנגנון הזה ואת דרכי פעולתו. הוא מתחיל להבין שאין דרך לספק את האגו, אלא החיים הם מרדף אחד ארוך אחר הסיפוק הבא, שיתפוגג כמעט מיד עם רגע קבלתו. האגו הוא זה שמפריד בינינו, וגורם לנו למעשה לכל הייסורים והמכאובים שאנחנו חווים בחיינו הפרטיים.

אז מה עושים? אנחנו לא מבטלים את האגו ולא נלחמים בו, אנחנו מפתחים רצון חדש, גבוה יותר, רצון לחיבור עם הזולת מעל האגו.

חכמת הקבלה מספקת ללומד מגוון כלים מעשיים לעבודה מול הזולת, וכן לעבודה פנימית, שעל ידי התמדה ועקביות מסייעים לאדם לבנות בתוכו כלי חדש, רצון חדש שבו יוכל לגלות את השפע העליון שמחכה להתגלות לכל אחד ואחת מאיתנו. כבר משלבי הלימוד הראשונים האדם מתמלא תחושת רוגע וביטחון מתוך התובנות החדשות שהוא רוכש, וקשר פנימי עם אותה נקודה קטנה שקיימת בתוכו וטורדת את מנוחתו עם השאלה: "מה הטעם בחיי?".

כנסי "קבלה לעם" – חוויה שמתרחשת פעם בשנה

בכל שנה בסביבות אמצע אוקטובר פוקדים את שדות התעופה בישראל כ- 1,500 איש מ-80 מדינות ברחבי העולם, נרגשים ומלאי חום ואהבה – הם נוחתים כאן כדי להשתתף בכנס "קבלה לעם" העולמי, לצד עשרות אלפים מרחבי ישראל.

הכנס הוא פסטיבל של חיבור בינלאומי שנמשך שלושה ימים במתחם גני התערוכה. הוא כולל שיעורים, סדנאות, הופעות מוזיקליות, פרזנטציות מרגשות, וסעודות עשירות, כשמעל הכל מרחף ענן של אחדות ושמחה.

בין רגע ההבדלים של לאום, דת, גזע או מין מאבדים משמעות, וכוח חיובי אחד עובר ברשת של אינספור חוטים דקיקים שמחברים את כולם ל"איש אחד בלב אחד". הכנס כה עצמתי עד שהוא מצליח לאחד אפילו אנשי ציבור מכל המגזרים ומכל קצוות הקשת הפוליטית בישראל.

בנוסף, מקיים בכל שנה ארגון "קבלה לעם" עשרות כנסים ברחבי העולם: מרומא, ברלין, וילנה דרך מדינות דרום וצפון אמריקה, ועד סיביר הרחוקה, שקושרים את העולם בקשר לבבי אחד.

קבלה לעם

איך מתחילים?

מכללת "קבלה לעם" מהווה פריצת דרך בתחום לימוד חכמת הקבלה האותנטית. הלימוד במכללה‬ ‫מעניק ללומד מידע רחב על חכמת הקבלה, מספק כלים מעשיים להתמודדות עם אתגרים בחיים,‬ ‫ומעניק לאדם רובד נוסף של משמעות בחיים‬. המכללה מפעילה 20 סניפים ברחבי הארץ, שבהם לומדים אלפי תלמידים בכל שנה.

גם בכם התעוררה השאלה? מסוקרנים לדעת יותר על מה חכמת הקבלה מדברת? רוצים לקרוא סיפורים מרגשים נוספים על אנשים שהתחילו ללמוד? הכניסו את המייל שלכם וקבלו תוכן מעניין, ישירות אל תיבת הדוא"ל שלכם.

להבין את התמונה המלאה


קבלו את התכנים החשובים של חכמת הקבלה
ישירות לתיבת הדוא"ל שלכם  

 


Comments 21

 1. זה ממש מרתק. הייתי רוצה לשמוע יותר. הבנתי שזה משנה אנשים לטובה .

  1. שלום גבריאלה,
   את יותר ממוזמנת לקבל פרטים נוספים.
   פשוט לחצי על הקישורים בסוף הכתבה.
   בהצלחה!

 2. תודה לכם על הכל
  אתם פשוט גדולים בכל מה שאתם עושים

 3. מבין את משמעות הקבלה ברבדים שונים.
  מענין,מסקרן,בונה השקפה ודרך חיים
  חברתית,אנושית רוחנית ואמונית…איכות!!!

 4. לי זה שינה את החיים ל 180 מעלות לחיות מאושרת ולהודות כל בוקר על המזל הזה שהגעתי לחוכמה המיוחדת הזו.

 5. שנים של חיפושים כבר מילדות הגיעו אל סיומם לפני 8 שנים כשהגעתי לקמפוס הראשון אחריו שני ושלישי בכל פעם עוד רובד ועוד כלים להתמודדויות השונות בחיים. קיבלתי את החיים במתנה, הגעתי הביתה

 6. בס'ד.
  אני מאוד שמח לשמוע על כך. אני תוהה אם אין פה נוחות מסויימת לאנשים משום שאין חיוב לשמור מצוות אחרות מלבד חיבור לבני אדם ולעיתים גויים ויהודים ביחד. דבר נוסף , הרי אסור ללמד תורה לגויים אז איך מותר ללמד פנימיות התורה?

 7. לא קונה את הממבו ג'מבו הזה.
  נשמע כמו שטיפת מוח של חובשי כיפה.

 8. איזה כיף לראות שגוף כזה מתקיים בארץ, לשם כך נוסדה המדינה

 9. גם אני לומדת כבר 8 שנים,לא לובשת חצאית ולא מניחה תפילין…נוסעת בשבת והקשרים שלי עם המשפחה שלי (שלא לומדת קבלה) רק התהדקו מאז! מרגישה שהחוכמה הזו פשוט פורשת לנו את כל המציאות הפנימית והחיצונית,ונותנת דרך להתמודד עם כל משבר,בעיה,ואדם. אנשים מכל הסוגים והמינים,הפכו לחברים , לא בגלל שהם דומים לי,אלה למרות שהם שונים ממני…מרגישה שלמה סוף סוף עם הזהות שלי היהודית,מבינה סוף סוף את המשמעות הפנימית של החגים,והכי חשוב הלב ,שרק הולך ומתרחב…מומלץ בחום לכל דיכפין…(:

 10. אני ממליצה בחום לומדת במסגרת של קבלה לעם תפישת העולם והחיים שלי השתנצה לטובה .

 11. בעידן של השפע החומרי שגורר אחריו אינטרסים כלכליים להשתלט על התודעה של הפרט לצרוך עוד ועוד מכל הבא ליד, מתגלה דרך אחרת שמציעה להתבונן פנימה כדי לגלות את כוחות הנפש שבעזרתם מגלים את המילוי האמיתי. פני החברה האנושית בחיפוש אחר המשמעות לחיים. והמילוי האמיתי הוא בקשר הטוב בין האנשים. כדאי לנסות.

 12. לכול הספקנים למינהם שלא מבינים את התופעה המוזרה שפתאום קם אדם בבוקר ומרגיש שהוא חייב לגלות במה אנחנו עם סגולה ? הרי אנחנו עם יותר גרוע מכול האומות ומתחיל לתהות על כול הסיפורים שכתובים בתנך מה באים ללמד אותי סיפורים לפני חמשת אלפים שנה איך זה מתקשר לימנו מבין שהתורה מספרת לנו למעשה שואהבת לרעך כמוך זה כלל גדול בתורה ומי שיודע איך לקיים זאת תיקן את הנשמה בזה שהתחבר לזולת מחיה את הקשרים שנישברו ומחברים את הניצוצות שיש בכול אדם יחד ומזה נבנת הנשמה שחיבור הוא הסגולה שדרכנו יגיע אור לכול הגויים כמו שנאמר כי בתי בית תפילה לכול העמים ונהרו אליו כול הגויים . זה הזמן שמתעוררים אנשים באופן לא מוסבר ושמחים לממש זאת מתוך רצון לעזור לכולם .זה זמן הגאולה ומי שלא מבין יכנס לאתר ויחכים הכול חינם תודה לכול אחד מהתלמידים שמשקעים זמן וכח ויגיעה שהחומר של בעל הסולם והרבש יתפשט בארץ ובעולם אשרכם ואשרנו שזכינו לרב מיכאל לייטמן שמעביר לתלמידיו את כול מה שקיבל מהרבש ביראת קודש.

 13. חכמת הקבלה
  עזרה לי פחות להתעקש ולרצות לשנות אנשים קרובים.
  להבין יותר את טבעינו,ומה מנהל אותנו.
  לכעוס פחות על מצבים שקורים.
  למצוא חברים של אמת ,וסביבה עם ערכים של הדדיות ונתינה.
  מאחלת לכל עם ישראל,שנגיע לעתיד של פירגון ואיחוד עם הערכים של הקבלה ,לערבות ושיתוף פעולה,כמו במשפחה.

 14. הי, מאוד מעניין – אני מתלבט בין המככלה הסיינטולוגית לבין מכללת קבלה לעם. מה שונה במכללה שלכם?
  גם במכללה הסיינטולוגית מטפלים באגו, גם שם לומדים יחד המוני אנשים, גם שם יש לימוד אינטנסיבי והתקדמות לפי שלבי הנפש, גם שם מתחברים ל"אחד", גם שם ישנה קהילה, ועוד, ועוד. אודה על תשובה כדי שאוכל להחליט מה הכי טוב לי.
  תודה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *